Elif Serra 28 Aylık

Canım kızım 28 aylık oldu 27 ay yazısını yazamadım doğum, lohusalık derken arada kaynadı
30. ayını da yazdıktan sonra Serra'nın gelişim yazılarına 6 ayda bir olmak üzere devam etmeyi düşünüyorum. Öyle değişti ki halleri ama önce doğum yapıp eve geldiğim gün Serra'nın durumundan bahsetmek istiyorum
doğum yaptığım günden başlıyım;

Sanki bilmişim gibi kızımı yıkadım bir güzel giydirdim kendimde güzelce giyindim birlikte doğum için hazırlanan taçlarımızı taktık bir sürü fotoğraf çekindik, çok eğlendik o akşam, oyunlar oynadık beraber, annemde bizimleydi çay faslımızda oldu vs..derken gece 11'e geliyordu eşim eve geldi o gün arkadaşlarıyla birlikteydi eşimde, arabayı iş yerinde bıraktım sakın bugün doğum yapıyım deme diyerek espriyle girdi içeri bende güldüm yok dedim bugün doğururum bak gör dedim yarım saat sonra doğum belirtilerimiz başladı
apar topar çıktık evden doğum çantamızı alıp taksiye atladık önce iş yerine gittik arabamızı aldık oradan da hastaneye geçtik ikinci olunca daha rahat oluyormuş insan . İnanamadım ben kendime, nasıl gülüyorum doğuma gidiyorum ben diye inanamıyorum ama bir yandan da hafif bir telaş korku , evde kızımın kalması annem yanındaydı ama içim buruk ve hüzünlü bir haldeydim. Bir yandan dilimde dua, elimde telefon yakın arkadaşlarıma toplu mesaj attım dua istedim. Saolsunlar eminim dualarında etkisiyle rahat bir doğum oldu. 12 buçukda girdim hastaneye 2:20 geçe doğumum tamamlanmış bir halde doğumhaneden odaya geçtim iki saat sürdü toplamda öyle mutlu oldum ki böyle olmasına. Derken sabah oldu gazlı oğlumun ağlamalarıyla geçirdik bir günü perşembe gece oldu oğlum cuma günü komple hastanede kaldım cumartesi öğleye doğru taburcu olduk. Oğlumun ablasına aldığı hediyelerle eve geçtik. İlk kez kızımdan bu kadar uzun ayrı kaldım öyle özlemiş bir halde döndüm eve. Önce sıkıca sarıldım ona bak dedim kardeşini gösterdim Yusuf Asım geldi ablasına bir sürü hediyeler getirdi dedim öyle şaşkın bir haldeydi ki bir yandan kardeşine bakmaya uğraşıyor bir yandan paketleri açmaya çalışıyor. ütü masası ütü , oyuncak bebek arabası aldık kocaman paketler nasıl mutlu etti onu . Çok ama çok kısa sürede alıştı kardeşine, ilk günler benim kucağıma ver anne ben emziriyim dedi durdu . benim kucağımda dursun dedi. Ama gözü alıştıkça öyle demeyi de bıraktı gidip gelip öpüyor kardeşini çok seviyor. Hırçın bir tavır ya da kıskançlık yaşamadık hiç , çok dua ettim böyle olması için çok şükür sorun yaşamadan atlattık bu dönemi şimdilik..
Serra'nın 27. ve 28. ayları kardeşiyle ablalığa alışma süreciyle geçti. Canım yavrum benim.. abla oldu bir anda.. Nasıl da yardım ediyor bana kardeşine bez getir kızım diyorum getiriyor, poposu uff olmuş krem sürelim diyorum kremi getirip ben sürüyüm anne diyor. Bildiğin yardım ediyor bana .. Kız olsun çamurdan olsun der anneannem hakikaten öyle :) ..

1 yorum:

  1. Masallah diyeyim hemen nazar olmasin :) Allah'im herseyimiz ne kadar da benziyor.bende oglumun zamaninda kizimla yatmak uzereydik esimle konusuyoruz saat 11 di.ben dedim ki bu saatlerde sancim gelse betulu uyuturum hastaneye gideriz sabaha kalmaz dogururum aksam da eve geliriz falan konusuyoruz boyle nasil olur diye doguma 3 haftam vardi cunku.o anda suyum gelmeye basladi :) hemen annemi aradim garibim korkmus dedim teyzem benimle gelsin sen evde kal :) hastaneye giderken guluyorum falan bende :) 12 gibi gittik ebelere dedim ki ben kolay dogum yapiyorum suni sanci verin sabaha kadar dogurayim evde kizim var ama vermediler :) gece gelenlere verilmiyomus gerekte kalmadi zaten 3.15 te dogdu yavrum.ah ah zaman ne cabuk geciyor yasina girecek yakinda :) herseyimiz ayni gibi keske yakin olsak da gorusup konusabilsek :)hatta cocuklarimizin yas araligi hal ve hareketleri herseyimiz benziyor :)lafi uzattim bayagi Allah'a emanet ol Zeynep'cim umarim hersey istedigin gibi olur.

    YanıtlaSil

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.