Haftasonu Aktivitemiz

Kızım Elif Serra'yla henüz yeni başlıyoruz dışarı aktivitelerine katılmaya.. Aslında şimdiye kadar evde kendimizce çok şeyler yapmaya çalıştım, montessori metodlarından faydalanmaya özen gösterdim. Ama hem okuduğum kitaplardan hem de internetteki araştırmalarımdan ve paylaşımlardan bu aktivitelerin evde yeterli olmadığını sosyalleşerek bişeyleri daha çabuk öğrenebildiğini biliyorum 
Bu yüzden arayış içerisinde oldum ve rutin gidebileceğimiz bir grup buldum facebookda Ankaralı annelerin paylaştığı biz de o gruba dahiliz artık ve ilk buluşmayı heyecanla bekliyoruz, sonrasında blogda da bu aktiviteleri paylaşmayı planlıyorum..
Serra'nın 2 yaşına da girmesiyle daha çok farkındalıkları oldu sürekli farklı oyunlar istiyor öğrenmeyi çok seviyor öğrendiğini yapmaya gayret gösteriyor. Öyle belirginleşti ki bu halleri hayretle seyrediyorum onu. Evde her söylediğimi yapmaya gayret ediyor (yemek hazırlarken bana yardım etmesi, oyuncaklarını beraber toplamamız, çamaşır makinasına kirlileri atması vs..) 
Neyse bu hafta sonu alışveriş diye çıktık dışarı ama Avm'de aktiviteye denk geldik ve bunun her hafta programlı olduğunu görmek beni inanılmaz mutlu etti. Serra'nın ne kadar eğlendiğini görünce eşimle beraber bundan sonra katılalım bu aktivitelere diye konuştuk 
Şimdi gelelim bu güzel günü fotoğraflarla birlikte anlatmaya;
Ankara'da Armada adlı AVM'de gerçekten bu aktivitelerin aylık programı yayınlanıyor..
Programın içeriğine göre çocuğunuza uygun mu değil mi karar verebilirsiniz!! Bu açıdan da ayrı güzel..

15 çocuğun bulunduğu bir katılım vardı üniversiteli abiler ve ablaların anlatımında hoş bir ortam vardı 
Öncesinde okyanuslar ve denizde yaşayan canlılar hakkında genel bir bilgi verildi. Suyun içinde nasıl durdukları suya uygun yapılarından vs.. 

Beyaz önlüğünü giyip kızımda oturdu masaya ve ilgiyle baktı çevresindekilere..

Ablanın anlattıklarını pür dikkat dinledi çok anladığını düşünmedim ama önündeki görseller balık fotoğrafları vs.. ilgisini çekti sanırım düzgünce oturdu hayret ettik babasıyla normal de evde iki dakika zor oturtuyoruz biz çok hareketli bir çocuk ama bu tip aktivitelerde sanırım oturarak dinlemeyi de öğrenecek :))

Suda batıp çıkan balık deneyini yapmak üzere abla ve abiler her çocuk için materyalleri dağıttı herkesin önüne kendinin yapması için ilgili alet edevat verildi.. Nasıl mutlu oldu bizim kız , ilk kez uhuyla tanıştık burada :) Elbette ben yanında yardımcı oldum nasıl yapması gerektiğini öğretmeye çalıştım. Şuan uhu kullanımı için erken sanırım bizim için ama en azından adım atmış olduk :)

bütün çocukların ailelerin yardımıyla malzemelerini uygun şekilde yapmaya uğraşır halleri adlı fotoğraf ;)

Bu da bizim uğraşır halimiz :))) 


Son rutüşlar ..

Sonuç: Pet şişeden olacak akvaryumumuzun arka okyanus resmi 
ve içine attığımızda batıp çıkacak olan balık :))

Akvaryumun balık içindeki görünümü ; şişeyi sıkınca balık aşağı doğru iniyor elini yavaşça gevşettikçe balık yukarı doğru çıkıyor.. Kızım da hayretle seyrediyor :))

Özetle çok güzel bir gündü bir sürü şey öğrendik.. Devamının gelmesi dileğiyle..

2 yorum:

 1. ne kadar güzel bir gün olmuş... umarım devamı gelir...
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen çok ama çok eğlendi bu yüzden devamı gelmeli , buradan paylaşımda olacağım her ayrıntıyı..

   Sil

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.