dayımlarla Anıtkabir gezimiz..

kızımın doğum gününde bizim için en güzel sürpriz dayımların çat kapı gelmeleri oldu , gerçekten büyük sürpriz yaptılar.. Dayım çekirdek ailesi ve abim (kızımın dayısı :) dayılar bizi mutlu etti kısacası..
Evlendiğimden beri ilk kez evime geldiği için bugüne denk getirmesi anlamlıydı diyebilirim.. İlk olması benim için ayrı özel oldu ilkler unutulmuyor malum..
cumartesi akşama doğru geldiler. Öğle gibi yola çıkmışlar (Kocaeli'den) 5 gibi geldiler.. Kapı çalınca Allah Allah dedim içimden gelmeyen birileri vardı onlardan biridir düşüncesiyle açtım ki şok oldum onları görünce hiç beklemiyorduk ve hiç kimsenin haberi yoktu geleceklerinden.. Tam manasıyla sürpriz olmuştu yani..
Doğum günü davetlilerini uğurladıktan sonra kızım için süslediğimiz odamızda güzel bir sofra kurduk oturduk muhabbetle beraber akşam yemeğine .. Hem karınlar hem gönüller doydu.. Yarın için ne yapalım planını konuştuk. Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltıyla başladık Pazar gününe sonrasında çabucak hazırlanıp Anıtkabir'e doğru yol aldık.. bu Kasım ayında hava da yazdan kalma olunca gezmek ayrı keyifli oldu.. 
Bundan sonrası fotoğraflara kalsın..
Annem yengem ben, Serra ve kızımın deyişiyle Ahmet Zayii   

İsmet İnönünün kabrine doğru görünüm..

Bu gezi zaten çocuklar içindi çok da iyi oldu , sabit duran askerler çok ilgilerini çekti neredeyse bütün askerlerle bu şekilde pozları var :)))

Anıtkabrin içindeki tavanın görünümü..

dayım ve çekirdek ailesi.. Allah mutluluklarını daim etsin.. huzurla sağlıkla nice seneleri olsun..

Anıtkabir abimin ellerinden bir fotoğraf..

Nöbet değişimine denk gelmemiz de ayrı güzel oldu bizimkiler pür dikkat asker abilerini seyrettiler.. Orada ki bütün halk ilgiyle izledi gerçi :)

Serra'ya şimdi soruyoruz asker abiler nasıl yürüdüler kızım diye ayaklarını vurarak ses çıkararak yürümeye çalışıyor ağzıyla da rap rap diyor.. Gülüyoruz..

Nöbeti devreden askerler dinlenmek üzere yola koyulmuşken..

Ankara'ya gelenlerin çocuklarıyla uğrayabileceği güzel mekan.. Bir çok şey öğrendiler bizimkiler.. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.