Elif Serra 23 Aylık

Annesinin bitanesi, ilkgözağrısı tatlı yavrusu kocaman oldu bile 
2 yaşına bir ay kaldı canım yavrum ..
ve beni ilk doğum gününde olduğu gibi heyecan sardı ..
varlığınla tat kattın hayatımıza , heyecan kattın her şeyimiz oldun ..
baban ve ben asla sensiz bir hayat düşünemeyiz artık bunu anladık .. 
bu günlerde hep bunu konuşur olduk..
İyi ki varsın tatlı yavrum , canım kızım..
Seni çok seviyorum..
23. ayın bize kattıkları 
kızımın 23. ayına gelelim şimdi;
 • Tuvaletini her zaman söylüyor ama bazen yakalayabiliyorum yapmadan çoğunlukla yaptıktan sonra söylüyor. tuvalete götürünce yapmaya başladı epeydir sıklaştı bu durum
 • 11 olan diş sayımız alt köpek dişlerinin patlamasıyla 13 oldu , hoş geldiler sefa getirdiler.. :) bu arada üsttekiler de patlamak üzere 
 • Artık bildiğin konuşuyor o yüzden sözlük girme olayına son veriyorum , çünkü söylediğimiz her şeyi tekrar ediyor , bir nevi papağan gibi :))
 • Yemeğini kendi yiyebiliyor, hatta artık bizim yedirmemizi kabul etmiyor kendi kendine gayet güzel yiyor, döke saça da olsa beceriyor yavru kuşum :))
 • Çok fazla hastalık görmedik biz kuzumda hamdolsun ama bu ay ciddi boğaz enfeksiyonu geçirdik 10 günü geçti iyileşme süresi nerdeyse, öksürmekten uyku uyuyamadı yavrum benim, neyse ki atlattık Allah beterinden korusun..
 • Para kavramını öğrendi parayla bişey alınabildiğini vs. dedesine ve babasına eve gelince paya versene deyip elini açıyor, çok güldürüyor bizi hayretle bakıyoruz artık yaptıklarına
 • Velhasıl kelam Serra'mız artık bebeklikten çıktı bildiğin çocuk gibi herşeyde bir katkısı var artık sofraya yardım etmesi, markete gittiğimizde dile getirdiği istekleri , babasıyla sohbetleri (dışarı çıkalım, ya da oyun oynayalım gibi) vs..

2 yorum:

 1. Evet Zeynep'cim artık bebeklikten çıkıp çocukluğa adım attılar, her gün başka birşeyi farkediyorum bende Ahmet Tuna'da. Farkındalıkları, olaylara yorumu, benzetmeleri hepsi artık ben büyüdüm dercesine. Mutluluk kaynağı iyi ki varlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle Mehtapcım , yakın olsak da keşke birbirimize beraber oynarlar ne güzel.. İnşallah en kısa zamanda bir araya geliriz de çocuklarımızda anlaşıp güzelce oynarlar.. :)) Allah eksikliklerini göstermesin, her daim mutlu mesut olalım inşallah..

   Sil

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.