Öksürük ayları geldi :(

Kış gelmedi gelmedi derken ülkemiz kışa hızlı bir geçiş yaptı
Ankara'da havanın buz gibi olduğu dönemlere girdik
Geçen sene bu zamanlar yeni doğum yapmış lohusa bir bayan olduğumdan zamanım hep evde geçti malum, ve çok şükür ki evimizde ısınma sorunumuz olmadığından bütün kışı ailecek sorunsuz , sağlıkla atlattık.. Ama bu sene yoğun gezi programlarımızda olduğundan belli önlemler alarak kışı geçirmek istiyorum .. Kızım 1 yaşına yeni girdi ve hastalığa meyilli olduğu bu dönemde , hastalıkla karşılaştığımızda yapmamız gerekenler hakkında bilgi ediniyorum ve paylaşmak istiyorum..
Bebeklerimiz çok küçük ve hassas olduğundan her türlü bitkiyi ve ilacı kullanamayız. Yan etkisi yada bir zararı olur korkusu ile daha seçici davranırız. Bebeklerdeki öksürük için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz şifalı bir bitki çayı tam size (bize :) göre . Bebeğinize hiçbir zararı olmayacak bitki çayının doğru hazırlanması ve uygun ölçülerde verilmesi gereklidir.

Bebeklerdeki Öksürüğe Bitki Çay

Malzemeler:
 • 1 su bardağı kaynar su
 • 1 tutam Ihlamur
 • 1 tatlı kaşığının yarısı Rezene
 • 1 tatlı kaşığının yarısı Anason
 • 1-2 tane Hatmi çiçeği
Hazırlanışı ve Kullanımı: 
1 bardak kaynar suya ıhlamur, rezene, anason ve hatmi çiçeği önerilen ölçülerde eklenir ve bardağın üstü kapatılıp demlenmesi beklenir. 5 dakika sonra çift kat tülbentle iyice süzülerek ılıtılır. Azar azar bebeğimize içirilir .. 

2 yorum:

 1. Merhabalar,
  Blogunuzda mail adresinizi bulamadım. Organik çaylarımızı size tanıtabilmemiz için benimle sibel.inceler@aromed.net adresinden iletişime geçmenizi rica edebilir miyim?

  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 2. Mail adresim zeynepderici@hotmail.com

  YanıtlaSil

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.