Zuzumla mantı günü ..


Geceleri uyuyamayan ben bugün gözümü açtım ve mantı yapmaya koyulduk saolsun zuzum birçok şeyi hazır etmişti bile..
Öncesini biraz özet geçmeliyim çünkü post yayınlayamayalı çok oldu malum doğum, mevlüt,, misafirler, ziyaretler vs.. vs.. Serra'nın huyu değişmeye başladı sanırım ya da nazar değdi kızıma sürekli uyuyan yavrucuğum artık geceleri uyumuyor , çok şükür ağlamıyor da ama uyutmuyor annesini de , bende ayaktayım yani onunla birlikte, altını al , karını doyur, gazını cıkar , sürekli kısır bir döngü , insanın çocuğunun olması bu demekmiş sanırım :))))
Mevlütten sonra hemen o gün kayınvalidemler akşama döndüler , teyzem anneannem ve dedem pazar günü de bendeydiler ama pazartesi döndüler, pazar günü İbrahim bey gezdirdi misafirlerimizi saolsun :))
Pazar günü Betülcüm (kızımın teyzesi) döndü Afyona , pazartesi sabah Ahmet de (kızımın dayısı) Kayseri ye döndü çarşamba günü de annem döndü Sivasa , kaldık zuzumla baş başa :)))
Bugün sabaha karşı zor uyuttum Serrayı malum bende uyumadım 11 de anca yattım 1 de uyandım kalkmamla kendimi mantı hazırlığının içinde buldum.. Daha önce hayatımda hiç mantı yapmadım zuzum olmasa yine girişemezdim de ama az buçuk öğrendim, artık cesaret edebilirim (!) sanırım .. 

Mantı yapımından kareler geliyooooorrr :)) Hamurun açılıp kesilmiş hali

Bükülmüş hali :)

Veeee afiiyetle yenmeden önceki son hali :)) Sunuma hazır afiyetler olsun ;)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Responsive Blogger Tema Tasarım : Sosyal Medya Kafe
Zeynep Öztürk COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.